Přehled příspěvků na téma

Cvičení a těhulky

lastovka
Založeno: 04.01.2010 20:19 Upraveno: 26.12.2010 11:06 Příspěvků: 5
Jste těhotná a chcete cvičit? Chcete se aktivně připravovat na porod?

Komentáře

prosím o radu

Upraveno: -
Dobrý den, jsem po třech dětech. Prosím o radu. Už si nevím rady se svým břichem, které vypadá hrozně. Je mi 26 let, vážím 60kg, měřím 158cm a pase po třech dětičkách mám 101cm. :-( Kůže mi visí přes kalhoty a začínám mít potíže se zády. Chtěla jsem se zeptat, jak se poznají rozestoupené břišní svaly? Poslední dobou mám velké zdravotní problémy v oblasti břicha a už nevím, čemu je přisoudit. Bolesti se dají popsat jako tupé, palčivé, dole v podbřišku. Byla jsem i na diagnostické laparoskopii, jestli to není gynekologického rázu a tam je vše v pořádku. Prosím o radu.. Zkoušela jsem i cvičit, ale nic nezabírá.

rozestouplé břišní svalstvo

Upraveno: -
Dobrý den,po 2 porodech mám rozestoupené svaly kolem pupíku asi 3cm. Je možné pravidelným cvičením dát svalstvo do pořádku, nebo je nutná operace? Nebo naopak nemůžu si cvičením uškodit? Děkuji

RE: rozestouplé břišní svalstvo

Upraveno: -
Dobrý den Šárko,
váš problém cvičení s největší pravděpodobností nevyřeší a k nápravě bude potřeba oslovit chirurga. Cvičení by vám uškodit nemělo, nicméně problém nevyřeší.

sedy lehy

Upraveno: -
Dobrý den, jsem v sedmém měsíci těhotenství a zhruba před týdnem jsem našla na internetu cvičení pro těhotné,kde cvičili i na břišní svalstvo sedy lehy s tím rozdílem,že měli pod zády dva polštáře.Já jsem to týden cvičila,bez problémů,ale ptala jsem se na to a prý se v těhotenství v určitém stádiu už cviky na břicho dělat nesmí,protože jsou svaly rozestoupené a mohla by se vytvořit kýla,nebo nějaké deformace. Oni to ale cvičili už v pokročilém stádiu, ráda bych věděla váš názor, a zeptala se jestli po týdnu až čtrnácti dnech cvičení se mi může vytvořit nějaká ta deformace.Děkuji Iveta Hrnčířová

RE: sedy lehy

Upraveno: 04.06.2010 20:15
Dobrý den Iveto,
podle toho co píšete se nacházíte v třetím trimestru a já bych Vám cvičení břišního svalstva zvlášť nedoporučil. Když se na to kouknete logicky, tak rostoucí bříško opravdu potřebuje aby se břišní svalstvo spíše povolovalo. Setkal jsem se v minulosti s maminkou co měla extrémně vypracované a tedy i silné břišní svalstvo ještě z doby před otěhotněním (byla to fitneska). Její trenér s ní cvičil břicho až do porodu s tím, že porod proběhne hladšeji. To se bohužel ukázalo jako mylná teorie a dotyčná si u porodu zbytečně vytrpěla větší muka než bylo nutné. Co se týče vašeho týdenního cvičení, tak nemějte obavy. Po tak krátké době k "deformaci" na 99.99999% nedojde.
Doporučil bych s cvičením počkat minimálně po šestinedělí.

© 2009 | webdesign AG TOP TIP | Loadtime: | 0,06422s |